Ocak 28th, 2011
hurriyet.com.tr‘den Selim ÖZTÜRK’ün haberine göre; Telefonsuz internet hizmetinde sona gelinmiş. TTNET, mevcut abonelerine ve yeni abone olacaklara telefon hatlarını iptal ettirip ADSL hizmetinden faydalanma hakkı tanırken, diğer servis sağlayıcıları ise şimdilik bu hizmeti veremiyor.

TTNET’in müşteri hizmetlerini arayan kullanıcılar telefon hatlarını iptal ettirmek suretiyle “Yalın ADSL” uygulamasından faydalanabiliyor. Diğer servis sağlayacıları ise henüz bu hizmeti sağlayamıyor.

Kasım 2010’dan bu yana aşılması beklenen vergilendirme sıkıntısı da aşılmış. Yani Kasım 2010’dan beri teoride olmasına rağmen vergilendirme sorunu yüzünden uygulamaya geçilememişti.

Haberi sonuna kadar okuyanları bekleyen bir hayal kırıklığı var. Telefonsuz internetten faydalanmak isteyen abonelerin (şimdilik sadece TTNET üzerinden) mevcut tarife ücretinin yanında 15 TL’lik ek bir ödemede bulunması gerekecekmiş. Telefonu kapattırmadığım takdirde de zaten yaklaşık o kadar ödüyorum, bunun bana ne avantajı olabilir şimdi?

Comments are closed.