Şubat 5th, 2011

“E-Öğrenme: Yenilikler ve Avrupa’daki Gelişmeler” konulu E-Öğrenme Semineri, 11 Şubat tarihinde Okan Ünivesitesi’nin Mecidiyeköy Kampüsü’nde yapılıyor. Programın Seminer Bölümü’nü, UNESCO Küresel E-Öğrenme Başkanı olan Finlandiyalı Tapio Varis yönetiyor.

20 Aralık’ta Prof.Dr. Badrul Khan’ın katıldığı E-Öğrenme: Bilgi, Tasarım ve Teknoloji” konulu E-Öğrenme Seminer ve Çalıştayına Anadolu Üniversitesi’nden oldukça geniş bir katılım sağlamıştık. Oldukça da memnun ayrılmıştık.

Açılış konuşmalarını Enocta Genel Müdürü Ahmet Murat Hançer, Okan Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Gonca Telli Yamamoto ve Okan Üniversitesi OKSEM Müdürü Targan Ünal’ın yapacağı Seminer programında ise, Varis’in yanı sıra, Finlandiya Vergi İdaresi Danışmanı Dr. Petri Tapani Lounaskorpi’de konuşmacı olacak.

Seminer’de Dünyada ve Avrupa’da E-öğrenme konusunda yaşanan gelişmeler, yeni uygulamalar, e-öğrenme de Bulut (Cloud Computing) kullanımı hakkında bilgi verilecek.

Halen Global University System (GUS) Başkanlığı görevini de yürüten, geçmişte Costa Rica Barış Üniversitesi Rektörlüğü yapan Varis’in e-öğrenme konusunda 200’ün üzerinde makalesi bulunuyor.

Alıntı kaynağı…

Comments are closed.