Eylül 20th, 2017

Takipçileri bilecektir, Başka Sinema yıllardır bağımsız sinemayı meraklısıyla buluşturmaktadır. Ancak popüler kültürün 9 salonda birden haftalarca vizyonda kalan filmlerine zaman zaman yenik düşüyor. Eskişehir’deki gösterimlerinde de zaman zaman ara verildiği, salon değişikliği ile tekrar gösterimler başlamıştır. Aldığım güzel habere göre Başka Sinema gösterimlerini artık yenilenen koltuklarıyla Anadolu Üniversitesi Sinema Salonunda gerçekleştirecek. Kampüs içinde olacağı için ilginin yerinde olacağını düşünüyorum. Bunun için bakınız Eskişehir Film ve Palto Film festivalleri. 

Gerek Eskişehir gerekse Anadolu Üniversitesi sinema özelinde kültürel bir marka olabilecek potansiyele sahip. Başka Sinema salonları kapanmasın, gişesi daim olsun.

Başka Sinema resmi internet sitesinde yer alan program aylık olarak güncellenmektedir. Lütfen bu siteyi takip edelim. Bu ayki programa göre Sinema Anadolu’daki gösterimde Manifesto, İz, Senin Adın, Mutlu Son ve Çavdar Tarlasındaki Asi filmleri yer alacak. Keyifli seyirler.

Güncelleme: Anadolu Üniversitesi Facebook sayfasından yapılan açıklamaya göre bu etkinlik “KÜL199 Kültürel Etkinlikler” dersi kapsamında değerlendirilecektir. KÜL199 dersini alan öğrenciler bu filmleri izledikçe daha yüksek not alacak. Bu da demek oluyor ki o salon boş kalmayacak 🙂

Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu

Yeşiltepe Mahallesi, Yunus Emre Kampüsü, 26210 Eskişehir Merkez/Eskişehir (Harita)
+90 (222) 335 05 81

Comments are closed.