Ekim 5th, 2011

BanvitUzun zamandır yazmamıştım. Kalan iznimin bir kısmını kullanmıştım 🙂 Sonrasında bayram seyran derken. Bir de Erzurum seyahatim oldu sahi. Fotoğraf çekmediğim için Erzurum’dan bahsedemedim. Blogumu unutmamak için yazıyorum bu yazıyı da 🙂

Ben oldum olası futboldan keyif alamamışımdır. Çok koyu basketbol fanatiği olduğum da söylenemez. Ama en azından tv’de bir basket maçı gördüğümde kanalı değiştiremiyorum 🙂

Pazar günü Basketbol Türkiye kupası Eskişehir eleme grubu maçları başlıyor. Banvit’in, Eskişehir grubunda olmasına çok sevindim. Sadece Bandırma(Gönen)’lı olduğum için değil bu sevgi. 1996’da 40 iş günü staj yapmışlığım da var Banvit’te. Daha o yıllarda bile öğle aralarını spor yaparak geçirebileceğimiz olanaklar mevcuttu. Genellikle spor sorumlusuyla tenis oynuyorduk. Zaman zaman da basket oynuyorduk. Fakat o zaman henüz Banvit basket takımı söz konusu değildi.

Sonra ne mi oldu? Önce Banvit basketbol takımı kuruldu. Hemen hemen aynı senelerde Gönen, Bandırma ve Erdek’te açık basket sahaları yaptırıldı Banvit tarafından. Her sene yine Banvit sponsorluğunda sokak basketbolu turnuvaları düzenlendi. 3’er kişi takımını kuran soluğu sahada aldı. Gençlerin baskete ilgisi görülmeliydi. Hala öyle olduğunu umuyorum.

Aradan yıllar geçti. Banvit sadece yurtdışından getirttiği oyuncularla değil altyapısından yetiştirtikleriyle de gurur duyulacak işler başardı. Neticede geçen sezon Genç Banvitliler de Beko Basketbol Ligine yükselerek, 2 basketbol takımını bu lige sokabilmiş ilk “ilçe” oldu. Genç Banvitliler adını Bandırma Kırmızı olarak değiştirdi.

9-10-11 Ekim tarihlerinde oynanacak maçlarda orada olup Banvit’i desteklemek istiyorum. Beşiktaştan dolayı gruptan 1. çıkabilmesi zor olabilir ya neyse.

Anadolu Üniversitesi BESYO kapalı spor salonunda oynanacak maçlar için bilet almak isteyenler biletix.com u ziyaret edebilir. Gerçi kapıda da satılacağını düşünüyorum.

Başarılar Banvit 🙂

Not: Yakın zamanda hayalini kurduğum Sony a55’i almayı düşünüyorum. Fakat tarih yaklaştıkça dolar yükseliyor. ABD’den getirtmek de saçma olacak sanki. Vallahi ne olacak hiç bilmiyorum.

Program

Tarih Gün Şehir Salon Saat A Takımı B Takımı
09.10.11 Pazar Eskişehir Anadolu Üni.2 Eylül 17:30 Hacettepe Üni. Banvit
09.10.11 Pazar Eskişehir Anadolu Üni.2 Eylül 20:00 Beşiktaş JK Trabzonspor Basketbol
10.10.11 P.tesi Eskişehir Anadolu Üni.2 Eylül 17:30 Trabzonspor Basketbol Hacettepe Üni.
10.10.11 P.tesi Eskişehir Anadolu Üni.2 Eylül 20:00 Banvit Beşiktaş JK
11.10.11 Salı Eskişehir Anadolu Üni.2 Eylül 17:30 Hacettepe Üni. Beşiktaş JK
11.10.11 Salı Eskişehir Anadolu Üni.2 Eylül 20:00 Trabzonspor Basketbol Banvit

Comments are closed.