Haziran 29th, 2011

Atatürk Üniversitesi, kurduğu Açıköğretim Fakültesini ihtiyaca yönelik bölümlerle donatmaya devam ediyor. Bunlardan en yenisi Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı. Turkcell’in Erzurum’da konuşlandırdığı çağrı merkezi olduğunu duymuştum. Bu çağrı merkezinde istihdam edilmek üzere eleman yetiştirilecek bu bölümde. BBu güzel hareketlerin devamını görmek isterim.

Alıntı;

Atatürk Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi işbirliği ile Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde açılan Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı’na öğrenci alınıyor. 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında 500 öğrencinin alınacağı programın mezunları, Turkcell Global Bilgi’nin çağrı merkezlerinde istihdam önceliğine sahip olacak.

Atatürk Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi işbirliğiyle, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde açılan Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı’na öğrenci alınıyor. Programla ilgili işbirliği protokolü imza töreni, Erzurum Vali Yardımcısı Mehmet Gök, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muammer Yaylalı, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Küfrevioğlu, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üstün Özen, Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin Aydın ve Turkcell Akademi Bölüm Başkanı Banu İşçi Sezen’in katılımıyla 22 Haziran 2011 Çarşamba günü Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi.
“500 öğrenci kabul edilecek”
Yüksek Öğrenime Giriş Sınavı ile 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında 500 öğrencinin alınacağı program, sektördeki nitelikli eleman açığının kapatılmasını amaçlıyor.
Atatürk Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi arasındaki işbirliği, aynı zamanda ortak araştırma ve eğitim projeleri gerçekleştirilmesi, sempozyum ve benzeri akademik etkinlikler düzenlenmesi, sertifikalı eğitim programları ve öğrenciler için çeşitli eğitim faaliyetlerini de kapsıyor.
“Sektörde 40 bin kişiye istihdam sağlanıyor”
Gerçekleştirilen imza töreninde Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin Aydın, sektörel uygulamalarla ilgili ders materyallerinin tasarlanması ve e-öğrenme bileşenlerinin hazırlanması konusunda üniversiteye destek vermekten memnuniyet duyduklarını belirterek, şunları söyledi: “Çağrı Merkezi sektörü Türkiye’de çok genç bir sektör olmasına rağmen hızla büyüyor ve bugün 40 bin kişiye istihdam sağlıyor. 2013 yılında ise 65 bin kişinin sektörde istihdam edileceği öngörülüyor. Dolayısıyla, sektörde kalifiye eleman ihtiyacı büyük. Bu işbirliği gençlere iş imkanı verirken, yetiştirdiği kalifiye elemanlarla sektörün ihtiyacını da karşılayacak. Biz de Turkcell Global Bilgi olarak çağrı merkezlerimizde, bu programdan mezun olan öğrencilerimize ihtiyaca göre istihdamda öncelik vereceğiz. İki yıl sonra programın ilk mezunlarını verecek olmasının heyecanını şimdiden yaşıyoruz.”
“Bilgi birikimimizi kullanarak sektöre eleman yetiştirilmesine katkıda bulunacağız”
Turkcell Akademi Bölüm Başkanı Banu İşçi Sezen; “Turkcell Grup’un kurumsal üniversitesi olan Turkcell Akademi’nin çatısı altında hayata geçirilen “Üniversite Sanayi İşbirlikleri” ile çalışanlarımızın yanı sıra sektörümüze nitelikli insan gücü yetiştirmeyi ve istihdam etmeyi hedefliyoruz. Bu vizyon altında, 2006 yılından bu yana yurtiçi, yurtdışı birçok üniversite ile hayata geçirilmiş olan işbirliklerimiz bulunmaktadır. Atatürk Üniversitesi’nin hayata geçirdiği Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı çok önemli ve bizlere heyecan veren bir program. Atatürk Üniversitesi’nin tecrübe ve altyapısını, Turkcell Akademi ve Turkcell Global Bilgi’nin kurumsal bilgi birikimi ile birleştirerek kaliteli bir eğitim vermeyi amaçlıyoruz. 2 yıllık programın sonunda çağrı merkezi elemanı yetiştirmenin ötesinde, müşteri temsilcisi de yetiştirerek istihdama katkımızı yerine getirmeyi arzuluyoruz” dedi.
“Çağrı merkezi sektörünün nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması sistemli bir eğitim anlayışının geliştirilmesi ile mümkündür”
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üstün Özen; “Henüz bir yıllık geçmişine rağmen Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, 6 program ile eğitim-öğretim hayatına başlıyor. Açıköğretim Fakültesi ilk yılında 20 bin öğrenciye ulaşmayı, eğitim ordusuna katmayı hedefliyor. Fakülte bünyesinde yer alan Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı, ülkemizde duyulan önemli bir gereksinimi karşılamak üzere açılmıştır. Türkiye’de çağrı merkezi sektörünün yaşadığı sıkıntıların başında, henüz sistemli bir mesleki eğitimin geliştirilememiş olması gelmektedir. Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı, kalifiye eleman yetiştirilmesi hususundaki sektörel talebin karşılanması açısından atılmış önemli bir adımdır. Açıköğretim Fakültesi’nin temel eğitim anlayışı, geleneksel öğretim yöntemlerinin ileri teknolojinin sağladığı olanaklar çerçevesinde dönüştüğü, öğrenciye salt metinlere dayalı eğitim ortamının sunulması anlayışının terk edilerek, video, ses, animasyon gibi çok çeşitli öğretim materyallerine dayalı, etkileşimli ve öğrenci merkezli eğitim vermektir. Bu çerçevede tüm programlarımız, öğrencilere yeni iletişim teknolojileri esaslı uzaktan eğitim olanağı sunacak şekilde tasarlanmıştır. Sağlam altyapımız ve güçlü akademik kadromuz ile önümüzdeki yıllarda ihtiyaca göre yeni bölümler açmaya devam edeceğiz” dedi.
Program süresince öğrenciler, Sözlü İletişim ve Hitabet, Halkla İlişkiler, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Çağrı Merkezi Yönetimi, Çağrı Merkezi Yönetiminde Ölçme ve Değerlendirme Teknikleri, İkna ve İkna Psikolojisi ve Kriz Yönetimi gibi alanlarda eğitim görecek.

Comments are closed.