Temmuz 14th, 2011

Daha önce Atatürk Üniversitesinin aynı bölümü için yazmış olduklarıma ilaveten, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim malzemelerine internetten erişilebilir e-öğrenme portalı ve Turkcell ile yapılmış olan protokol avantajları söz konusu.

Alıntı(Yenibiris.com);

Anadolu Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi işbirliği ile Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde açılan Çağrı Merkezi Yönetimi Ön Lisans Programı’na 2011-2012 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınacak. Kontenjan sınırlaması olmayan ve ÖSYS’de herhangi bir puan türünden en az 140 puan alan öğrencilerin kayıt yaptırabileceği programın mezunları, Turkcell Global Bilgi’nin çağrı merkezlerinde istihdam önceliğine sahip olacak.

Anadolu Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi işbirliğiyle, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde açılan Çağrı Merkezi Yönetimi Ön Lisans Programı’nın işbirliği protokolü, 13 Temmuz günü üniversitede düzenlenen bir törenle imzalandı. Törene, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin Aydın, Turkcell Akademi Bölüm Başkanı Banu İşçi Sezen katıldı.

 

Kontenjan sınırlaması yok

2011-2012 eğitim öğretim yılında ÖSYS sınavlarında herhangi bir puan türünden en az 140 puan alan öğrencilerin kabul edileceği programda kontenjan sınırlaması bulunmuyor. Programa, herhangi bir örgün eğitimin öğrenci ve mezunları ile Açıköğretim Fakültesi mezunları üniversite sınavına girmeden, ikinci üniversite olarak doğrudan kayıt yaptırabilecek.

Programı tamamlayanlar, 2 yıllık ön lisans mezunu statüsüne sahip olarak, örgün ve uzaktan eğitim lisans programlarına dikey geçiş yapabilecek. Dersler televizyondan, TRT Okul üzerinden izlenebilecek.

Çağrı Merkezi Yönetimi Ön Lisans Programı ile çağrı merkezi sektörünün temel ilkelerine, süreçlerine ve yönetimine vakıf, etkin iletişim kuran ve müşteri bağlılığı yaratan nitelikli elemanların yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Anadolu Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi arasındaki işbirliği; ders kitaplarının hazırlanması, derslerin elektronik ortama aktarılması, televizyon ders çekimlerinin yapılması, e-öğrenme hizmetlerinin uygulanması ve akademik danışmanlık derslerinin yürütülmesini kapsıyor.

Öğrenciler iki yıllık eğitimleri sırasında Genel İşletme, Davranış Bilimleri, Bireyler arası İletişim, Stratejik Yönetim, Çağrı Merkezi Yönetimi, Genel Matematik, Temel bilgi Teknolojileri, Yabancı Dil, Toplantı ve Sunum Teknikleri, Yeni İletişim Teknolojileri, Çatışma ve Stres Yönetimi, İkna ve Konuşma, Tüketici Davranışları, kurumsal İletişim, Çağrı Merkezi’nde Hizmet, İstatistik, Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İş ve Yaşamda Motivasyon, Satış yönetimi & Telefonda Satış ve Müşteri İlişkileri Yönetimi gibi alanlarda eğitim görecek.

“Mezunlar, Turkcell Global Bilgi’nin Çağrı merkezlerinde istihdam önceliğine sahip olacak”

İmza töreninde bir konuşma yapan Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin Aydın, sektördeki yönetici ihtiyacına dikkat çekerek şunları söyledi: “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde sektöre katılacak 25 bin kişiden işini başarıyla yapan iki binden fazla kişinin, işe giriş tarihlerden itibaren 2 yıl içerisinde yönetici pozisyonlarına terfi ettirilmeleri bekleniyor. Çağrı Merkezi sektörü Türkiye’de çok genç bir sektör olmasına rağmen hızla büyüyor ve bugün 40 bin kişiye istihdam sağlıyor. 2013 yılında ise 65 bin kişinin sektörde istihdam edileceği öngörülüyor. Dolayısıyla, sektörde kalifiye eleman ihtiyacı büyük. Bu işbirliği gençlere iş imkanı verirken, yetiştirdiği kalifiye elemanlarla sektörün ihtiyacını da karşılayacak. Biz de Turkcell Global Bilgi olarak çağrı merkezlerimizde, bu programdan mezun olan öğrencilerimize ihtiyaca göre istihdamda öncelik vereceğiz.”

Comments are closed.